2022. április 23-án szombaton Litéren Bódi Mária Magdolna boldoggá avatásáért imádkoztunk Litéren, azon a helyen, ahol 1945. március 23-án egy szovjet katona lövései végeztek a tisztaságát és társait védő munkáslánnyal.
Az idei szentmisére több zarándoklatot is szerveztek, amelyhez bárki csatlakozhatott. Reggel 7-kor indultak gyalogosan Balatonalmádiból, Balatonfűzfőről, Sólyból valamint kerékpárosok Veszprémből. Zarándokok érkeztek még Litérre az iskolaudvarra autóbuszokkal Keszthelyről, Tapolcáról, Várpalotáról, Pápáról valamint számos településről egyénileg is.
A szentmisét Dr. Udvardy György veszprémi érsek mutatta be, Dr. Márfi Gyula emeritus èrsek valamint a jelenlevő egyházmegyés papok koncelebrálásával. Érsek atya köszöntőjében kiemelte, hogy mennyire fontos és szükséges minden évben ünnepelni és imádkozni Bódi Mária Magdolna boldoggá avatásáért, megemlékezni az ő példaértékű életéről. A hagyománynak megfelelően Kovács Elemérné Mária, Magdi unokahúga mondott verset a szentmise végén, majd a család és a zarándokok elhelyezték virágaikat a fiatal munkáslány vértanúságának helyszínén felállított mellszobránál. Majd szeretetvendégség után Litér utcáin gyalogosan, énekelve elzarándokoltunk Magdi sírjához. Udvardy György érsek atya a sírnál elmondta, hogy Bódi Magdi az Eucharisztiából merítette az erőt ahhoz, hogy minden körülmények között tanúságot tudjon tenni Isten minden gonoszságot legyőző szeretetéről. Az egybegyűltek ebből a szeretetből és Magdi példájából erőt merítve közösen imádkozva együtt kérték közbenjárását a főegyházmegyéért, közösségekért és személyes imaszándékokért. Az ünnepség Bódi Mária Magdolna boldoggá avatásáért mondott közös imádsággal és érsek atya áldásával ért véget.