Szabó Zoltán káplán

Zalaegerszegen születtem. Egész kiskorom óta pap szerettem volna lenni, s mindent ennek rendeltem alá. Már kisiskolás voltam, mikor nagymamám kézen fogott, s minden vasárnap vitt magával a templomba. Ott már megfogott engem a templomi atmoszféra. Nagyon szerettem szentmisékre járni, s hamar ott találtam magam a reggeli hétköznapi szentmiséken is.

Plébánosunk halála után pedig rózsafüzér előimádkozó voltam, én tartottam a májusi és októberi litániákat, a keresztúti ájtatosságokat, Lourdes-i kilencedet. Az iskolák elvégzése után élelmiszer-eladóként dolgoztam, s csak édesapám halála után gondoltam valóra váltani gyermekkori álmomat. Beadtam jelentkezésemet a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskolára, ahova felvételt is nyertem. 2018-ban dr. Márfi Gyula érsek pappá szentelt.

Első kápláni helyem Zala megyében volt. 2020. augusztus 1-jén nevezett ki dr. Udvardy György érsek atya Pápára káplánnak. A Szent József templomban szolgálok és ott is lakok. Erősségem a közvetlenségem, énekhangom, ami egy csoda. Énekből sose voltam jó, énekkari tag sose voltam, kottát olvasni mai napig nem tudok. Isten ajándéka számomra a hangom.